+90.232.853 92 00 gurcelik@gurcelik.com.tr

en
Menu

DEÜ TÜRK MUTFAĞINI GÜRÇELİK KALİTESİ İLE DÜNYAYA TANITACAK

By In Genel On 5 Mart 2018


Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Rektör Vekili Prof. Dr. Erdal Çelik, Seferihisar Fevziye Hepkon Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu’nda yapımı tamamlanan Yemek Laboratuvarı’nın açılış töreninde yaptığı konuşmada, laboratuvarda yapılan çalışmalarla Türk mutfağının dünyaya tanıtılacağını söyledi. Laboratuvarı gezerek bilgi alan Çelik, önlük takarak şef mutfağının başına geçti, ızgarada yemek pişirdi. Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Seferihisar Fevziye Hepkon Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu’nda uygulamalı derslerin gerçekleştirileceği Yemek Laboratuvarı, DEÜ Rektör Vekili Prof. Dr. Erdal Çelik’in katıldığı törenle açıldı. Sıcak yemekler ve pastane olmak üzere iki bölümden oluşan laboratuvarda, aynı anda yaklaşık 40 öğrencinin uygulamaları derslere katılabileceği kaydedildi. Laboratuvara kurulan ses sistemiyle öğrencilerin dersi dinlemesi kolaylaştırılırken, şefin çalışma tezgâhına kurulan kamerayla alınan kayıt sayesinde dersler sonradan erişilebilir hale getiriliyor.

TÜRK MUTFAĞI DÜNYAYA TANITILACAK

DEÜ Rektör Vekili Prof. Dr. Erdal Çelik, laboratuvarda sadece eğitim verilmeyeceğini, aynı zamanda araştırma faaliyetlerinin de gerçekleştirileceğini belirterek, “Biz mutfağımızı etkili şekilde kullanacağız. Türk mutfağı ile ilgili çalışmalar yapıp dünyaya tanıtacağız. Öğrencilerimiz burada tam donanımlı olarak yetiştirilecekler. Dersi kaçıran öğrencinin ya da dersi yeniden izlemek isteyen öğrencinin ulaşabileceği kayıtlar alıyoruz. Böylece bir bakıma laboratuvarın duvarlarını kırmış oluyoruz. Bunun yanında ileride burada yemek programları, çalışma atölyeleri yapacağız. Bu laboratuvarın imkânlarını sonuna kadar kullanacağız” dedi. Konuşmasının ardından mutfağı gezerek bilgi alan Prof. Dr. Erdal Çelik, önlük takarak şef mutfağının başına geçti. Çelik’in pişirdiği yemekler açılışa katılanlara ikram edildi.

Kaynak: DEÜ TÜRK MUTFAĞINI DÜNYAYA TANITACAK (http://haber.deu.edu.tr/deu-turk-mutfagini-dunyaya-tanitacak/)

Pharmacie en ligne Il peut être utile de parler avec leur médecin avant d’utiliser d’une pharmacie sur internet. Le médecin pourrait diriger la personne vers une licence en ligne de magasin de drogue. viagrasansordonnancefr Nos clients de l’état de santé et la livraison rapide sera notre priorité d’affectation.


Leave a comment